adidas BOOST Teknolojisi adidas BOOST Teknolojisi
adidas BOOST Teknolojisi

Koşu ayakkabısı üreticileri için en önemli geliştirme faktörü ayakkabı tabanında kullanılan malzeme ve yastıklama sistemi olagelmiştir. adidas, 2012 yılı Şubat ayında lanse ettiği BOOST™ teknolojisi ile diğer markaların ürünlerinin sağladığı köpük tabanlı yastıklama sistemlerine göre daha üstün enerji dönüşü sağladığını belirtiyor.

BOOST™ teknolojisi, adidas’ın teknoloji ortağı olan Alman kimya devi BASF tarafından geliştirildi. Sistemin ana faktörünü ayakkabının tabanını oluşturan TPU (termoplastik poliüretan) isimli sıkıştırılmış köpük malzemesi oluşturmakta…

adidas Yöneticisi Eric Liedtke;

Bir maraton koşucusundan antrenman yapan bir sporcuya kadar herkes daha fazla enerji sağlamak istiyor…

diyor.

Ultra BOOST
Energy BOOST
Glide BOOST
Supernova BOOST

BOOST™ teknolojili yastıklama malzemesi sadece yüksek enerji geri dönüşü sağlamıyor, aynı zamanda farklı fiziksel koşullar ve durumlarda aynı performansın alınmasını sağlıyor.

adidas İnovasyon Ekibi, farklı hava sıcaklıklarında BOOST™ yastıklama malzemesinin klasik EVA tabanlı spor ayakkabılarına göre nasıl reaksiyon vereceğini test etmiş ve bu testin sonucunda -20 ile +40 C arasında BOOST™ yastıklama malzemesinin klasik EVA tabanlı ürünlere göre üç kat daha dayanıklı olduğunu ortaya konmuş.

Başlangıçta koşu modellerinde kullanılan BOOST™ teknolojisi, 2014 yılı ile birlikte adidas Crazylight BOOST™ ve adidas D Rose 5 BOOST™ ile basketbol dünyasına adım attı. 2015 yılında da Crazylight BOOST™ 2015 ile basketbol yelpazesi genişledi.

BOOST™ teknolojili koşu ve basketbol ayakkabıları yaygınlaşırken, gündelik modeller ortaya çıkmaya başladı. Amerikalı müzik yapımcısı ve moda tasrımcısı Kanye West BOOST™ teknolojisini o kadar çok sevdi ki, tasarladığı ilk iki imza modeli olan adidas Yeezy BOOST™ 750 ve adidas Yeezy BOOST™ 350’de BOOST™ teknolojilerini kullandı.

YEEZY BOOST 350

Kaynak : news.adidas.com

Henüz yorum yazılmamış...

İlk yorumu yazan siz olun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir