adidas Originals NMD Türkiye’de adidas Originals NMD Türkiye’de
adidas Originals NMD Türkiye’de

1980’li yılların ortalarına gelindiğinde spor ayakkabıları renklenmiş ve hafiflemişti. Bu gelişimde en büyük katkı sahiplerinden birisi de adidas’tı.

adidas’ın görkemli spor ayakkabısı geçmişinin günümüz materyal teknolojileri ile birleşmesi sonucunda adidas Originals modelleri ortaya çıktı.

NMD de bunun en son örneği. NMD, adidas’ın en popüler teknolojilerinden Primeknit ve Boost teknolojilerine sahip. Modelin yaratıcısı, Kanye West Yeezy Boost modelinin de ortaya çıkmasında payı olan Nic Galway.

Galway, 1980’lerin ortalarındaki spor ayakkabılarının, çağının çok ilerisini yansıttığını ve yaratıcı direktör olarak kendisine düşenin bu modelleri arşivlerde seyretmek değil, geçmişin ruhunu tekrar hayata geçirmek olduğunu söylüyor. NMD Runner da Micro Pacer, Rising Star ve Boston Super gibi modellerden ilham alınarak yaratılmış. Ayakkabıda kullanılan her teknoloji bir fonksiyona sahip; tabanda kullanılan Boost ve üst yüzeyde kullanılan Primeknit teknolojileri dekoratif olmaktan çok modern ve rahat bir ayakkabı sunuyor. Ayakkabının tabanındaki lego benzeri blokların da görsellik amacı taşımaktan çok, orta tabandaki köpük görünümlü Boost bölümünü destekleme görevi bulunuyor.

Bu bir koşu veya basketbol ayakkabısı değil, tam anlamıyla bir günlük yaşam modeli…

adidas Originals NMD, 557TL satış fiyatı ile dünya ile aynı tarihte; 12 Aralık 2015’te adidas satış noktaları, shop.adidas.com.tr ve seçili sneaker storelarda satışa sunuluyor.

Henüz yorum yazılmamış...

İlk yorumu yazan siz olun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir