Pirlo’nun Zamanı Pirlo’nun Zamanı
Pirlo’nun Zamanı

İtalyan futbol yıldızı Andrea Pirlo‘nun iki tutkusu var, futbol ve bağcılık…

Pirlo‘nun bağcılık ile olan hikayesi Flero’da geçen çocukluğu sırasında yerel bağlarda üzüm hasatında çalışmasına kadar uzanıyor. Bağcılığa olan tutkusu Pirlo ve ailesini üzüm yetiştiriciliği ve şarap üretimine yöneltince 2007 yılında Pratum Coller isimli şirketi kurdular.

Pirlo‘nun gerek futbolculuk gerekse bağcılık kariyerini kutlamak amacıyla Nike Futbol, sınırlı sayıda üretilecek olan Tiempo Pirlo modelini hazırladı.

Ayakkabının üst bölümü merlot üzümü renginde. Topuk kısmında ise İtalya’nın Dünya Kupası şampiyonluklarını onurlandırmak adına Pratum Coller logosuna benzeyen altın renginde dört yıldız bulunmakta. İtalyan bayrağı renkleri ise bağcık uçlarına yerleştirilmiş.

Tiempo geleneği ve şarap üreticiliğine bir selam olarak ayakkabının mantar tabanlığı üzerine ve kutusuna altın yaldızlı harflerle “Aged Since ’94” ifadesi yazılmış. Sınırlı sayıda üretilecek olan Tiempo Pirlo, ilave bir performans tabanlığı ile birlikte ve şarap şişesi ambalajına benzer bir kutu içerisinde 19 Eylül tarihinden itibaren Nike Football App ve nike.com üzerinden satışa sunulacak.

Kaynak : news.nike.com

Henüz yorum yazılmamış...

İlk yorumu yazan siz olun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir