Under Armour’dan Akıllı Koşu Ayakkabısı Modelleri Under Armour’dan Akıllı Koşu Ayakkabısı Modelleri
Under Armour’dan Akıllı Koşu Ayakkabısı Modelleri

Amerikan spor giyim markası Under Armour, giyilebilir akıllı teknolojiler pazarında ben de varım dedi…

Under Armour Speedform Gemini 3 RE
Under Armour Speedform Gemini 3 RE

Firma, 2017 yılı başında Las Vegas’ta düzenlenen CES (Consumer Electronics Show – Tüketici Elektroniği Gösterisi) fuarında akıllı sneaker modellerini tanıtmıştı. Şubat ayında kayıt donanımlı seriden üç model (140-160 Amerikan Doları fiyat aralığı Amerika Birleşik Devletlerinde) satışa sunulacak.

Ayakkabılar, Under Armour MapMyRun uygulaması vasıtasıyla kullanıcısına gerçek zamanlı hız bilgileri ile kullanım ömrü ve buna benzer detaylı egzersiz istatistiklerini sunacaklar. Under Armour’ın bu modellerde iddialı olduğu bir diğer husus da ayakkabıların bu verileri sağlarken hiçbir zaman şarja ihtiyaç duymayacak olması. Zira ayakkabıların içindeki pilin ömrü ayakkabıların kullanım ömründen daha uzun soluklu…

Ayakkabıların sunduğu yeni bir performans özelliği olan atlama testi (Jump Test), kullanıcının kas yorgunluğunu ölçüyor. MapMyRun uygulamasına bağlandığında, gömülü ayakkabı teknolojisi, bir atlama dizisinin ortalama süresini kas yorgunluğunun bir göstergesi olarak alıyor. Neticede bir egzersizin yoğunluğunu nasıl değiştireceğiniz konusunda anında rehberlik sağlıyor.

Under Armour Speedform Velociti RE
Under Armour Speedform Europa RE

Kaynak : www.underarmour.com

Henüz yorum yazılmamış...

İlk yorumu yazan siz olun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir