Rekortmenler İçin Üretildi: Adizero Adios Pro Rekortmenler İçin Üretildi: Adizero Adios Pro
Rekortmenler İçin Üretildi: Adizero Adios Pro

Ödüllü ve rekortmen adizero ailesine yeni bir üye katıldı: adizero adios pro

adizero hikayesi, 28 Eylül 2008’de, Berlin’de ünlü atlet Haile Gebrselassie’nin adizero adios1 ile 2:04 saat bariyerini kıran ilk kişi olarak kendisine ait maraton dünya rekorunu geliştirmesi ile başladı.

On yıl sonra kendilerini adidas’ın en hızlı spor ayakkabısını üretmeye adamış olan bir grup adidas tasarımcısı dünyanın önde gelen atletleriyle işbirliği yaparak adizero adios Pro modelini ortaya çıkarttılar…

Aralarında elit atletler Joyciline Jepkosgei ve Rhonex Kipruto’nun bulunduğu grup, üç kıtada yapılan testlerle; prototipler geliştirmek, bükülme sertliği, enerji geri dönüşü, kütle azaltma ve tasarım geometrisi hakkında daha önce bilinen her şeye meydan okumak adına geri bildirimler sağladılar.

adizero adios pro

Profesyonel koşucularla yapılan işbirliği sonucunda EnergyRods isimli sistem doğmuş.

EnergyRods, ayağın metatarsal kemiklerini taklit eden, koşucuların hızlarını daha uzun süre korumasını, çalışan ekonomiyi optimize etmesini ve vücut üzerinde daha az fiziksel etki yaratmasını sağlayan beş ayarlı karbon infüzyon çubuğundan oluşuyor.

adizero adios pro
adizero adios pro

Ayakkabının orta tabanı, özellikle uzun mesafe yarışlarında koşucular için her saniyenin önemli olduğunu iyi bilen adidas’ın en hafif ve en duyarlı köpük malzemesi olan ve maksimum yastıklama ve daha fazla enerji depolama sağlayan iki katman LightstrikePRO içeriyor. Üst katmanda ise EnergyRods ile birlikte – ayak bileği eklemi için stabilite ve yumuşak bir sürüş için koşucunun ayağının doğru bükülme davranışını sağlayan bir naylon ve karbon fiber topuk plakası bulunuyor.

Kaynak : news.adidas.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir