Amerikan Basketbol Birliği Anısına Yeni Converse Paketi Amerikan Basketbol Birliği Anısına Yeni Converse Paketi
Amerikan Basketbol Birliği Anısına Yeni Converse Paketi

1976’da, ligin NBA ile tarihi birleşmesi ile aynı zamana denk gelen son Amerikan Basketbol Birliği (ABA) All-Star Maçı, önemli bir ilke sahne olur;

Julius “Dr. J ”Erving, ikonik faul çizgisi smaçıyla; oyunun sanatı ile atletizm arasında yeni bir yaratıcı uyum kurarak Denver’daki kalabalığı büyüler.

Birleşmenin 45. yıl dönümü anısına Converse, lig basketboluyla aynı vatansever renk uygulamalarını barındıran seçkin basketbol ayakkabısı modelleri için ABA’dan ilham alan bir paket (All Star BB Evo, G4 ve yaşam tarzı odaklı Chuck 70) tasarladı.

Converse ABA Paketi G4
Converse ABA Paketi G4

Her üç silüet de kırmızı, beyaz ve mavisi renk düzenine sahip… All Star BB Evo, modelin sade bölünmüş ayakkabı tasarımını sürdürerek imza niteliğindeki Converse Star Chevron logosuna bir miktar altın rengi eklerken G4, ayakkabının orta ve yan tarafları arasında ince asimetrik kırmızı ve mavi ayrıntılar içeriyor. ABA logosu her iki silüetin de dilinde görünüyor (Evo modelinde ayrıca dış tabanda da logo görünüyor).

Chuck 70 modeli üçlüyü tamamlıyor; üst kısmı, San Diego Conquistadors, Pittsburgh Condors, Oakland (wait for it…) Oaks gibi bazı nostaljik hikayelere sahip franchise logolarının yer aldığı baştan aşağı bir baskı grafiğine sahip…

Converse ABA paketi, 12 Kasım’da converse.com’da ve seçkin küresel perakendecilerde satışa sunulacak…

Kaynak : news.nike.com

Converse ABA Paketi All Star BB Evo
Converse ABA Paketi All Star BB Evo
Converse ABA Paketi Chuck 70
Converse ABA Paketi Chuck 70

Henüz yorum yazılmamış...

İlk yorumu yazan siz olun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir